Emr Car Rental ile Belemedik Tabiat Parkı Gezi Rehberi

Bu yazımızda Emr Car Rental araçlarıyla Adana’da bulunan Belemedik Tabiat Parkını ziyaret ediyoruz. Belemedik Tabiat Parkı Adana ilinin Pozantı ilçesine 9 kilometrelik bir uzaklığa sahiptir. Parkın en çok öne çıkan özelliği ise içerisinden geçen trendir. Bu tren Belemedik Tabiat Parkı’nda bulunan her güzelliği görebilmek isteyenler için en uygun güzergahı izler. Yani gezinizi ister trenle isterseniz de yaya olarak gerçekleştirin bu güzergahı takip etmeniz parkta yer alan tüm güzelliklere şahit olabilmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır.

Belemedik Tabiat Parkı’nın ilgi çeken bir diğer özelliği de arazinin Birinci Dünya Savaşı’nda Alman birlikleri tarafından kullanılmış olmasıdır. Bu sebeple Almanların bölgede görevli personellerinin savaş esnasında kullanmış oldukları yapılar da parkın içerisinde bulunmaktadır.

Belemedik Tabiat Parkı adından da anlaşılacağı üzere yaban hayatı açısından son derece zengin bir ekosisteme sahiptir. Parkın üzerine kurulu olduğu arazi içerisinde birçok yırtıcı kuşla birlikte yaban domuzları ve yaban keçileri de bulunmaktadır.

Belemedik Tabiat Parkı’nda Neler Yapılabilir?


Belemedik Tabiat Parkı gerek birçok sportif faaliyete elverişli arazi yapısı gerekse de doğa düşkünlerine hitap eden muhteşem doğal güzellikleriyle birçok aktiviteye de ev sahipliği yapmaktadır. Parkta günübirlikçi doğa severler için birçok piknik alanı bulunmaktadır. Bununla birlikte doğa ile bütünleşmek isteyenlere yönelik de birçok kamp alanı vardır. Tabiat parkının içerisinden akıp geçerek parka bambaşka bir hava katan akarsu üzerinde balıkçılık faaliyetleri de gerçekleştirilebilir.

Belemedik Tabiat Parkı’nın son dönemlerde yoğun bir şekilde rağbet görmesi sebebiyle park içerisinde birçok yürüyüş ve bisiklet yolu da yapılmıştır. Eğer siz de doğa gezileriniz için bir mekan arıyorsanız buraya ister yaya isterseniz de bisikletinizle gelebilirsiniz. Eğer çay ve kahve eşliğinde doğayı seyretmeyi sevenlerden iseniz de Belemedik Tabiat Parkı’nda birçok seyir terası ve çoban köşkleri de bulunduğunu belirtelim. Bununla birlikte Belemedik Tabiat Parkı’nın kayalık bölgeleri hiking tutkunları için son derece uygundur.

Belemedik Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?


Belemedik Tabiat Parkı Adana şehir merkezine tam 110 kilometre uzaklıktadır. Bu sebeple Adana şehir merkezi üzerinden parka gelecek ziyaretçilerin özel araçlarıyla seyahat etmeleri gerekebilir. Eğer şahsi bir araca sahip değilseniz sizleri Emr Car Rental Adana şubesinde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Eğer aracınız ve seyahat için tüm hazırlıklarınız tamamsa Pozantı ilçesine doğru yola çıkabilirsiniz. Buradan da Anbaş Köyü’ndeki stabilize yol üzerinden yaklaşık 10 dakikalık bir yolculuk sonunda Belemedik Tabiat Parkına varabilirsiniz.

Bununla birlikte doğa tutkunu gezginler Belemedik Tabiat Parkını demiryolunu kullanarak da ziyaret edebilirler. Adana’dan trene binen gezginler yaklaşık olarak 77 kilometre kadar sonra Pozantı’da trenden inerek 9 kilometrelik bir yürüyüşün ardından Belemedik Tabiat Parkına varabilirler. Emr Car Rental araçları ile bir diğer Adana gezisinde buluşmak dileğiyle. Hoşça kalın.


WhatsApp Viber call