2021 Yılında Çıkan Yakıt Konusunda En Verimli Hibrit Araçlar Nelerdir?2020 ve 2021 Yılında Yakıt Konusunda En Verimli Araçlar


Teknoloji, yakıt verimliliğini artırmaya devam ediyor, bu da yakıt tasarruflu araçların artık küçük, düşük beygir gücüne sahip araçlarla eş anlamlı olmadığı manasına geliyor. Günümüzde büyük araçlar, fazla kilometre yapan otomobillerin listesine dâhil edilmiştir. Hibrit teknolojisi gibi yenilikler gelişmeye devam ederken, artık yakıt tasarrufuna sahip otomobiller ile tüm ailenizi tatilde rahatça kaldırabilecek otomobiller arasından seçim yapmak mecburiyetinde kalmayacaksınız..


Hibrit teknolojinin otomotiv dünyasına etkisi, en iyi yakıt verimliliği elde etmek için en yüksek sıralamaya sahip arabaların kanıtladığı gibi, daha yakından bakılması gerekli olan bir şey. Artık mükemmel yakıt verimliliği sağlanabilir ve modellerde daha geniş alternatifler karşımıza çıkmaktadır. Bakım ve onarım gibi giderlerin yanında yakıt maliyetlerini de hesaba katmak, kararınızı sadece etiket fiyatına endekslemek yerine, aracı kiralamanın gerçek uzun süreli maliyeti hakkında size çok daha iyi bir fikir verebilir.

2021 yılının yakıt açısından en verimli yedi arabasına birlikte göz atalım.


Yakıt Açısından Verimliliğine Sahip 7 Araba


Toyota Prius

Toyota'nın enerji tasarrufu konusunda, piyasada bulunan öncü otomobillerden biri olarak; en iyi otomobil yorumcularının listesinde yer almaya devam ediyor. Kompakt bir araç olmasına karşın, eleştirmenler halen büyük bagaj bölmesi, standart olarak gelen inanılmaz özellikler ve tabii ki yakıt ekonomisi için kredi vermekte.


Toyota Camry Hibrit

Camry, büyük ölçüde güvenilirliği sayesinde 1980 tarihinin sonlarında, piyasaya sürüldüğünden beri popüler bir imaj olmuştur. Camry, daha şık ve sportif görünüyor, fakat  ünlü Camry konforunu oluşturan ferahlığı kaybetmeden. Orta büyüklükteki sedanları yakıt açısından verimli olarak düşünme eğiliminde olmasanız dahi bu hibrit size şaşırtıcı bir verimlilik sağlar.


Hyundai Ioniq

Prius'a direk bir rakip olarak yaratılan bu Hyundai Loniq maliyet ve yakıt bakımından Prius’a kafa tutabilecek seviyededir. Ortak özelliklerinin yanında farklı olan birkaç özellik mevcuttur. Fiyat olarak Toyota’ya göre daha uygundur.


Hyundai Sonata Hibrit

2021 için, Hyundai'nin Sonat modeli geniş iç dizaynı ve kullanıcı dostu kumandalara sahip kabini ile yaratıcı ve konfor açısından oldukça zengin. Otomatik acil durum freni ve önden çarpışma uyarısı gibi farklı özellikleri, gelişmişliğine göre fiyatı da bir diğer artı özellik.  Günümüz tüketicileri için, litre başına en iyi kilometre yapan bir araba satın almak isteyenler için, birçok alternatiflere sahip. Artan seçenek sayısı, sadece iyi performans sağlamakla kalmayıp aynı zamanda  sürüş ve yolcu ihtiyaçlarınız için de uygun bir araba bulabileceğiniz manasına gelir.


Kia Niro

Şirket yakıt tasarruflu bir yarı kompakt SUV araç yapmaya karar istedi ve bunu başardı. Oldukça modern olan bu görünüm ve konfor konusunda artı puanlar kazanıyor. Aynı zamanda yolcular ve bagaj için şaşırtıcı bir alana sahip ve en önemlisi benzin ihtiyacını kontrol altına almayı başarıyor.Chevrolet Malibu Hibrit

1983 tarihinde kısa bir süreliğine ortadan kaybolduktan sonra, Chevy'nin  Malibu 1997 tarihinde montaj hattında bir kez daha ortaya çıktı ve zamanla değişimi devam etti. Bu orta boy sedan, kullanımı basit, geniş ve aile dostu iç mekânıyla tam performans sağlamaya devam ediyor. Alt modeli Chevrolet Volt ‘tan bazı özellikleri ödünç almış olsa da boyutu ve konforu, kendisinden çok daha küçük bir arabanın yakıt verimliliğiyle yarışabiliyor.


Ford Fusion Hibrit

Bir diğer sedan modeli olan Ford, yeni aile üyesini 2006 tarihinde tanıttı, hibrit versiyonu ise 2013 tarihinde tanıtıldı. Görünüş ve stil açısından Toyota Camry ile rekabet etmekte ve genelde aynı müşterilere hitap ediyor. Sportif kullanımı ile bilinen Fusion, sevenlerinden yüksek puanlar alıyor.
WhatsApp Viber call