Trabzon Boztepe Gezi Rehberi

Boztepe, Karadeniz’in en güzide şehirlerinden birisi olan Trabzon’u en iyi şekilde yansıtan mekanlardan birisidir. Hatta bu mekanlar arasında başı çektiğini söylesek hiç de yalan olmaz. Trabzon Boztepe gezimize Emr Car Rental Trabzon şubesinden bir araç kiralayarak başlıyoruz. Boztepe’ye gitmek için, gün doğumunun eşsiz manzarasını kaçırmamak adına sabahın ilk ışıklarında yola çıkıyoruz. Fakat gün batımını seyretmek için de buraya bir defa daha gelmenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Boztepe’ye gitmek aslında çok kolay. İlk olarak aracımızla Trabzon Atatürk Meydanı’na gidiyoruz. Buradan sonrası ise daha önce hiç Trabzon iline gelmemiş kişiler için bile oldukça kolay. Tek yapmanız gereken Taksim yokuşunun neresi olduğunu öğrenip Taksim yokuşu boyunca aracınızı sürmeye devam etmek. Bir müddet sonra karşınıza Kemik Hastanesi çıkacaktır. Kemik Hastanesini de geçtikten sonra Trabzon Boztepe’ye varacaksınız. Artık eşsiz Trabzon manzarasının tadını çıkartmak ve Karadeniz ikliminin rengarenk bitki örtüsü içerisinde ruhunuzu dinlendirmek için aracınızı bir köşeye park edebilirsiniz.

Trabzon Boztepe Neden Bu Kadar Çok Ziyaret Ediliyor?


Karadeniz bölgesinde yaşayanlar ve daha önce Trabzon’u ziyaret etmiş olanlar çok iyi bileceklerdir. Trabzon ili, Karadeniz Bölgesinin tüm özelliklerini yansıtan yegane şehirlerden birisidir. Boztepe de Karadeniz ikliminin eşsiz yeşillik alanları ile bezenmiş bu güzide ili ve uçsuz bucaksız Karadeniz’i kuşbaşı olarak seyredebileceğiniz ender mekanlardan birisidir. Boztepe, tam olarak Trabzon’un merkezini kuşbaşı görmektedir. Eğer Boztepe’yi sabah vakitlerinde ziyaret ederseniz, Güneşin, Karadeniz’in incisi olan bu şehri nasıl aydınlatmaya başladığını doyasıya seyredebilirsiniz. Boztepe’de gün doğumunu seyrettikten sonra mekanda bulunan çay bahçeleri ve kafelerde Trabzon mutfağının eşsiz lezzetleriyle donatılmış bir serpme kahvaltı yapmanızı da tavsiye ederim. Eğer Trabzon’da daha gezecek çok yeriniz varsa bu kahvaltıya kesinlikle ihtiyacınız olacak. Boztepe’yi terk etmeden önce eşsiz manzaranın birkaç fotoğrafını almayı ve hatta bu manzara ile birkaç selfie çekilip sosyal medyada paylaşmayı da kesinlikle unutmayın. Boztepe’den kuşbakışı Trabzon selfiesinin profil sayfanıza çok yakışacağından eminim.

Boztepe’yi akşam vaktinde, Güneşin batışını seyretmek için ziyaret ediyorsanız bu şahane manzaranın ardından mekanı hemen terk etmeyin. Çünkü bir süre sonra sizleri bir sürpriz daha bekliyor olacak. Güneş, Karadeniz’in incisi bu şehri artık terk ettikten sonra Trabzon şehrinin ışıltısı gözlerinizi kamaştırmaya devam edecek. Bu manzaranın tadını da Boztepe’de çayınızı yudumlarken çıkartabilirsiniz. Semaver ile birlikte gelen Karadeniz çayınız akşamınıza farklı bir tat katarak size tüm gezi yorgunluğunuzu unutturacak.

Boztepe Seyir Terası


Boztepe seyir terası, her mevsimde binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Boztepe seyir terası her ne kadar son dönemlerde inşa edilmiş olsa da tüm Trabzon ilini ve Karadeniz’i ayaklarınızın altına sermesi bakımından şehrin en fazla ilgi gören mekanlarının başında yer almaktadır. Burası, Trabzon’un her mevsimde büründüğü eşsiz doğal güzelliğini doyasıya seyredebileceğiniz yegane mekan olarak Trabzon gezilerinde listenize kesinlikle eklenmesi gereken yerlerden birisidir.

Emr Car Rental ile Trabzon Boztepe gezimizi burada sonlandırıyoruz. Trabzon’da gezi listenizde yer alan onlarca eşsiz ve güzide mekanı Emr Car Rental araçları ile 7 gün 24 saat boyunca ziyaret edebilirsiniz. Sıradaki Trabzon gezisi rehberimizde görüşmek üzere.


WhatsApp Viber call