Son Dönemlerin En İyi 3 SUV ve Crossover Araçları

1)2021 Tesla Model YModel Y, Tesla'nın Mart 2020'de piyasaya sürdüğü elektrikli aracıdır. 2021 senesinde birtakım yeniliklerle güncellenmesi sonucunda Tesla'nın en yeni modeli olarak listemizde yerini alıyor. Temelde popüler Model 3 sedanın çapraz bir versiyonudur. Ancak daha çok minyatür Model X fonksiyonlarına sahip bir araçtır. Model Y, güçlü hızlanma, sportif kullanım ve hızlı tepki veren direksiyon özelliklerine sahiptir. Bununla birlikte, süspansiyon sistemi de sağlamdır. Bu nedenle özellikle bozuk yol yüzeylerinde bazı lüks SUV'ler gibi sorunlu bir sürüş yaşatmaz. Tesla’nın bu orta boy Crossover'ı, uyum ve bitiş ile ilgili bazı tutarsızlıklara sahiptir. Buna karşın, oldukça yüksek kaliteli bir iç mekanı vardır. Standart konfigürasyonunda iki sıra koltuğu bulunur. Ancak yalnızca çocuklar veya daha küçük yetişkinler için uygun olan üçüncü bir sırayı da tercih edebilme imkanına da sahipsiniz. 2021 Tesla Model Y aracının sahip olduğu diğer bazı özellikleri de şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Sentetik deri döşeme
 • 15 inç dokunmatik ekran
 • Wi-Fi erişim noktası
 • Isıtmalı ön ve arka koltuklar
 • Kablosuz yazılım güncellemeleri
 • Yerleşik bir araç içi kamera
 • Kör nokta izleme
 • Yandan çarpışma uyarısı
 • Otomatik acil frenleme


Yukarıda sıralamış olduğumuz bu özelliklerden bazıları Tesla’nın standart oto pilot sisteminin bir parçasıdır.

2)2020 Jaguar I-PaceAnayol dışında sürüş kabiliyeti yüksek bir elektrikli SUV mi arıyorsunuz? O halde I-Pace için gerçekten mevcut en iyi seçenek diyebiliriz. Ayrıca standart adaptasyonu yüksek havalı süspansiyonu sayesinde I-Pace yolda güzel bir sürüş deneyimi sunuyor. Böylece pistte size üst düzey hizmet sağlar. Birçok elektrikli crossover gibi, I-Pace de dört tekerlekten çekiş ile standart olarak çalışıyor. I-Pace anında hızlanma, çevik kullanım, hassas direksiyon, güçlü frenleme ve olağanüstü yol tutuşu sağlar. Ancak, Jaguar’ın bu etkileyici modelinin 234 millik EPA tarafından tahmin edilen menzili, yüksek başlangıç ​​fiyatı ile kıyaslandığında biraz düşük kalıyor.

Jaguar I-Pace’in içinde birinci sınıf bir kabin, iki sıra yetişkin dostu koltuk ve oldukça cömert kargo hacmi bulunuyor. Ancak çift ekranlı bilgi-eğlence sistemi karmaşık ve ustalaşması zor. Jaguar I-Pace’in sunduğu diğer özelliklerden bazılarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Çeşitli aktif güvenlik yardımcıları
 • Sentetik deri koltuklar
 • Panoramik açılır tavan
 • Akıllı telefon bağlantısı
 • Wi-Fi etkin noktası
 • Birinci sınıf Meridian ses sistemi3)2022 Audi E-Tron

Gösterişli kabini, hoş genel sürüş dinamikleri ve beş kişilik geniş seyahat birimleri nedeniyle otoritelerden iyi puanlar almayı başarmış bir araçtır. Çoğu elektrikli SUV’den daha pahalıdır. Buna rağmen diğer SUV’lere kıyasla daha az menzile sahiptir. Elektrikli güç aktarma organlarına sahip geleneksel bir lüks SUV arıyorsanız, E-Tron’un benzersizliği tartışmasızdır. Rakipleri kadar sportif olmasa da standart dört tekerden çekiş, enerjik hızlanma, rafine kullanım ve estetik bir sürüş sunuyor. Bu Audi, içerisinde ise bir Alman lüks SUV’sinden beklendiği kadar sessizdir. Ayrıca iyi bir şekilde bir araya getirilmiş ve birinci sınıf malzemelerle donatılmıştır. 2022 E-Tron, alıştıkça kullanımı kolay olan çift ekranlı bir bilgi-eğlence sistemi ile donatılmıştır. Audi ayrıca E-Tron’u Sportback konfigürasyonunda sunuyor. 2022 model yılı için fiyatlandırma ise henüz mevcut değil. Fakat, 2022 senesine girmeden, önümüzdeki aylarda aracın fiyatı da belli olacak. Alman teknolojisinin bu kadar lüksü bir SUV’de nasıl bir araya getirebileceğine bizzat şahit olup deneyimlemek mi istiyorsunuz? O halde Audi E-Tron bu konuda sizin için çok güzel bir örnek teşkil edecektir.WhatsApp Viber call