Mobil Cüzdan Ne İşe Yarar?

Günümüz teknolojisi o kadar hızlı ilerliyor ki artık cebimizdeki veya çantamızdaki mobil cihazlara neredeyse dünyaları sığdırabiliyoruz. Bu teknolojik gelişmelerin mobil cihazlarımıza sığdırabilmeyi başardığı en son yenilik ise mobil cüzdanlar. Siz mobil cüzdanları aynı zamanda “Sanal Cüzdan” adıyla da biliyor olabilirsiniz. Peki bir mobil cüzdan veya sanal cüzdan tam olarak nedir ve ne işe yarar?

Mobil Cüzdan Nedir?


Daha önce alışverişinizi tamamladıktan veya şık bir restorandan çıkarken kredi kartınızı evde unuttuğunuzu fark ettiğiniz oldu mu? Ya da siz de herkes gibi hesabınızı ödemek için çantanızda cüzdanınızı bulmakla cebelleştiniz mi?

Bugünlerde çoğu insanın birden fazla kredi kartı bulunuyor. Bu kredi kartlarının her birisi farklı avantajlara sahip olduklarından insanlar da onları kullanmaktan vazgeçemiyorlar. Hal böyle olunca da sıra ödeme işlemlerine geldiğinde cüzdanınızın içerisinde doğru kartı aramak tam bir çile haline dönüşebiliyor. İşte bir mobil cüzdan da tam olarak bu soruna çözüm getiren yaratıcı ve bir o kadar da güvenli bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi çantanızda taşımak zorunda olduğunuz tüm kartların ve nakit paranın bir an için mobil cihazınıza ışınlandığını hayal edin. İşte tamamen size özel sanal cüzdanınız hazır. Peki bir mobil cüzdanı nasıl edinebilirsiniz?

Mobil Cüzdan Nereden Alınır?


Herkes bir mobil cüzdana sahip olabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey ise müşterisi olduğunuz bankanın mobil cüzdan uygulamasını cihazınıza indirmek ve kayıt olmak. Daha sonra mobil cüzdanınızda hangi özelliklerin aktif olmasını istediğinizi belirleyin. Artık kullandığınız kartları mobil cüzdanınıza bir bir ekleyerek siz de bu yaşam kolaylaştıran yenilikten faydalanabilirsiniz.

Mobil cüzdanın en büyük avantajı sahip olduğunuz tüm kredi ve banka kartlarını tek bir mobil cüzdan hesabına kaydedebiliyor olmanızdır. Böylece herhangi bir alışveriş işleminden sonra sadece mobil cüzdanınızın yüklü olduğu akıllı telefonu ödeme terminaline veya POS cihazına okutarak ödemelerinizi temassız bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Bir Mobil Cüzdan Kullanmanın Avantajları Nelerdir?


Bir mobil cüzdan kullanmanın çok sayıda avantajı vardır. Bunlar arasında en önemlilerinden birisi ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmek için harcayacağınız zamandan tasarruf sağlamasıdır. Mobil cüzdanların bir diğer önemli avantajı kendisini çevrimiçi alışverişlerde de gösteriyor. Bildiğiniz gibi çevrimiçi ortamlarda herhangi bir ürünü satın alabilmek için uzun süreler alabilecek formları doldurarak bir üyelik oluşturmanız gerekiyor. Fakat bir mobil cüzdan hesabı bulunan herhangi bir kullanıcının bu çevrimiçi alışveriş platformlarının talep ettiği fatura adresi, kart bilgileri ve sipariş adresi gibi verileri sadece tek bir kez mobil cüzdan hesabına yüklemesi yeterli oluyor.

Mobil cüzdanların en önemli görülen avantajlarından birisi de veri güvenliğidir. Ödemelerini mobil cüzdan ile gerçekleştiren bir kullanıcıya ait herhangi bir verinin üçüncü taraf kişilerin eline geçmesi mümkün değildir. Aynı zamanda ödeme yaptığınız kartlarınıza ait veriler ödemeyi alan kurumlarla dahi paylaşılmamaktadır.

WhatsApp Viber call