Kompakt Arabalar Nedir?

Araç kiralama pazarında “kompakt otomobiller” terimi, dört yolcuya kadar ideal olan orta büyüklükteki araçları ifade etmek için kullanılır. Hatchback'lere genellikle kompakt otomobiller denir, ancak durum her zaman böyle değildir. Bazı sedan ve sedan otomobiller bile kompakt otomobil olarak adlandırılabilir ve bu sınıfı tanımlamanın mükemmel yolu şudur: Küçük bir ailenin seyahat gereksinimlerine hizmet edebilecek herhangi bir araç. Çeşitli üreticilerin kompakt otomobilleri teknik özellikler ve görünüm açısından farklılık gösterebilse de, genel olarak benzer boyutta motorlara, boyuta, yolcu alanına ve bagaj odasına sahiptirler. Burada, Türkiye araç kiralama pazarında şu anda mevcut olan daha popüler kompakt otomobillerden bazılarına göz atacağız. Bu yazıda listelenen araçlardan herhangi birini rezerve etmek veya diğer ekonomik kiralık araç seçenekleri için bugün bize ulaşın!

Kompakt Araç Kiralama

Kompakt otomobiller, büyük gaz kilometre performansı ve yoğun trafik alanlarında sürüş ve park etme kolaylığı sunar. Şimdi rezervasyon yapın ve Emr Rent a Car'dan kompakt araç kiralamada düşük fiyatlar alın.

Kompakt Araç Kiralama Nedir?

Kompakt otomobil, Nissan Versa gibi beş kişiye kadar kapasiteli daha küçük bir araçtır. Bu tür bir arabanın park edilmesi kolaydır, ayrıca mükemmel gaz kilometre performansı sağlar.  

Ekonomi ve Kompakt Araç Kiralama Arasındaki Fark Nedir?

Ekonomik bir otomobil ile kompakt bir otomobil arasındaki temel fark, aracın boyutudur. Kompakt arabalar, ekonomik arabalardan biraz daha küçüktür. Bu araç sınıflarının her ikisi de yakıt açısından oldukça verimlidir. 

Beklentiler Neler

Sizin için doğru arabayı bulmak için en iyi kompakt arabaları görüntüleyin. Kompakt otomobiller, konfor ve performanstan çok işe gidip gelmek içindir. Gözden geçirenler genellikle iyi diz mesafesi, bol miktarda standart özellik ve iyi yakıt ekonomisi sunan kompakt otomobiller ararlar.

Araç Kiralama Pazarındaki En İyi 5 Kompakt Otomobil

Ford Fiesta

Ford Fiesta'nın 2017 baskısı, bu sürekli popüler otomobil modelinin 8. nesil çeşididir. İlk olarak 1970'lerin başında piyasaya sunulan Ford Fiesta, kompakt otomobil pazarında öncü olarak adlandırılabilir. Aracın mevcut sürümü, sınıfındaki çoğu otomobilden daha yumuşak, daha hızlı ve daha keskindir ve 5 yolcuya kadar konforlu bir şekilde konaklayabilir. Uzun bir yolculuk için kompakt bir araba arıyorsanız, Ford Fiesta bizim tavsiyemiz olacaktır. 

Peugeot 208

Selefi 207'ye üstün bir alternatif olarak pazara sunulan Peugeot 208, cömert yolcu alanı ve bagaj hacmiyle kompakt otomobil sınıfında ayrılıyor. Aracın içindeki bir diğer önemli özellik, size bir bakışta birçok bilgi verebilen sezgisel ve net tasarlanmış göstergeleri ve kontrolleridir.

Nissan Micra

İlk olarak 1980'lerin başında piyasaya sunulan Nissan Micra, yıllar içinde kendini birkaç kez yeniden keşfetti ve birçok kompakt otomobil tutkununun favorisi oldu. Aracı, araç kiralama konusunda umutlu kılan özelliği ise çok düşük yakıt tüketimine sahip, özel olarak tasarlanmış motorudur. Nissan Micra'nın şu anki sürümü, sağlam tasarımı ve yapısı nedeniyle diğerlerinden ayrılıyor. Ek olarak, araç sürüşü keyiflidir. 

Kia Rio

Kia Rio, stil veya havalılık açısından etkileyici olmasa da, iç pratikliğine ve sunduğu üstün sürüş deneyimine sadık bir takipçi kitlesine sahiptir. Kia Rio hatchback'in en son sürümü, 7,0 inç dokunmatik ekran bilgi-eğlence sistemi ve turbo şarjlı benzinli motorlar dâhil olmak üzere çok sayıda özellik ile birlikte geliyor. 

Toyota Yaris

Yeni bin yılın başlangıcından hemen önce pazara sunulan Toyota Yaris, son yirmi yılda kompakt otomobil pazarında tartışılmaz bir yer edindi. 106 beygirlik, 1.5 litrelik dört silindirli bir motorla donatılmıştır ve 11 saniyeden daha kısa sürede 60 MPH'ye kadar yarışabilir. Sadece şehir içi sürüşler için bir araç arıyorsanız mükemmel bir seçenektir.WhatsApp Viber call