Kış Tatilinizi En İyi Şekilde Geçirebileceğiniz Yerler

Dört mevsimin her anlamıyla tam olarak yaşandığı ülkemizde hem yaz aylarında hem de kış aylarında tatil yapmak mümkün. Yaz aylarında tatil yapmak için ülkemizin batı ve güney sahillerinde tüm senenin stresinden uzak bir şekilde denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Kış mevsiminde tatil yapmak isterseniz de bu kez sizi ülkemizin kuzey ve kesimleri kucaklıyor. Peki kış tatili için uygun yerler neresidir? Eğer siz de kış mevsimi için planlarınızı erkenden yapanlardansanız sizin için hazırladığımız kış tatilinizi en iyi geçirebileceğiniz yerler listesini okumanızda fayda var. Öyleyse haydi şimdi sizin için hazırlamış olduğumuz bu listeye göz atalım.

1) Gümüşhane, Zigana


Eğer kış mevsimini tam anlamıyla hissetmek ve aynı zamanda iyi bir tatil geçirmek istiyorsanız Zigana Geçidi tam size göre bir tatil yeri olacak. Doğu Karadeniz ikliminin sık ormanlarla kaplı bitki örtüsünün senenin tam beş ayı boyunca karlarla kaplı olduğu bir kesimini hayal edin. Kafanızda oldukça panoramik görüntüler canlandığına eminiz. İşte aradığınız kış tatili bu görüntülere uyuyorsa Zigana Geçidi tam size göre bir tatil yeri. En azından herkesin ülkemizin bu doğal güzelliğe sahip bölgesinde hayatlarının bir döneminde bulunup bu ortamı deneyimlemesi gerektiğine eminiz.

2) Erzurum, Palandöken

Palandöken Tatil Tesisleri kış tatili denildiğinde örnek gösterilecek bir tesis olma özelliğine sahiptir. Eğer kış tatilini kayak yapmadan geçiremem diyorsanız Palandöken aradığınız tüm özelliklere sahip. Kar yüksekliği ve verimliliği bakımından ülkemizin kayak yapmaya en elverişli ortamlarından birisine sahiptir. Kayak merkezinin zirve yüksekliği 3185 metredir. Peki Palandöken’in kış tatili için bu kadar elverişli bir ortama sahip olmasının nedeni nedir? Bunun başlıca sebebi Palandöken’in tüm Türkiye genelinde en fazla kar yağışı alan bölge olma özelliğine sahip olmasıdır. Oldukça geniş bir kayak pistine sahip olan merkezde her ihtiyacınızı karşılayacak oldukça kaliteli ve son derece lüks oteller de bulunulmaktadır.

3) Trabzon, Uzungöl

Tatil dediğin doğa yürüyüşü ve gezisi yapmadan olmaz diyenlerdenseniz ve aynı zamanda bir kış tatili yapmak istiyorsanız tam da aradığınız kriterlere uygun bir yer var. Bu yerin adı da Uzungöl. Son derece dingin olan Uzungöl’ü çevreleyen Doğu Karadeniz’in karla kaplı sık ormanlarını görünce kendinizi büyüleyici bir kartpostal resminin içerisinde zannedeceksiniz. Bu eşine nadir rastlanır görsel şöleni yılın beş ayı boyunca deneyim edebilme şansına sahipsiniz. Burada kalabileceğiniz evler de doğa ile uyumlu olan bungalov tipi evlerdir. Bölgede hem botanik hem trekking hem de yayla turları düzenlenmektedir.

4) Bursa, UludağBirçoğumuzun aklına kayak ve kış tatili denildiğinde ilk olarak Uludağ geliyor. Bunun başlıca sebepleri arasında merkezin İstanbul’a olan yakınlığı gelmektedir. Kış aylarında kısa tatil kaçamakları yapmak isteyen İstanbullular için tam anlamıyla en iyi seçenek durumundadır. Merkez, Türkiye’nin en iyi kayak pistlerinden birisine sahiptir. Tesislerinin kalitesi ve doğal güzelliklerinin büyüsü ile ziyaretçilerine oldukça iyi bir kış tatili deneyimi sunmaktadır. Uludağ aynı zamanda birçok Türk filminin de çekilmiş olduğu önemli bir merkezdir.

5) Bolu, Abant Gölü

Ülkemizin sahip olduğu zengin bitki örtülerinin büyüleyici bir güzelliği büründüğü ender rastlanan yerlerinden birisi saha listemizde yer alıyor. Abant Gölü, kendisini çevreleyen karla kaplı görkemli çam ağaçları ile ziyaretçilerinde cennetten bir köşe izlenimi yaratıyor. Tesisler doğa yürüyüşleri için de oldukça elverişli. Bunun yanı sıra konaklama yerlerinin kalitesi tatil deneyiminizi daha da keyifli bir hale getirecek.WhatsApp Viber call