Kiralık Arabanızda Olması Gerekenler

Arabanızda her şeyin düzenli olması her zaman iyidir. Bu sayede, özellikle aracınız arızalandığında her zaman güvence altında olursunuz. Acil durumlarda okuyucularımıza yardımcı olmayı amaçladığımız için bu makaleyi bir okuyun. Aylık kiralık aracınızda her zaman olması gereken öğelerin bir listesini ele aldık. Söylediği gibi, sahip olmak ve ihtiyaç duymamak, ihtiyaç duymaktan ve sahip olmamaktan daha iyidir. Aynı deyim bu durumda da geçerlidir.

Acil Gıda

Müsli, granola barlar, enerji aperatifleri ve hatta kuru meyveler gibi bozulmayan yiyeceklerden bahsediyoruz. Acil yemek, özellikle şeker hastalığınız varsa veya dayak yolu dışında seyahat ediyorsanız bir zorunluluktur. Bu şekilde, açlık krizlerine veya düşük insülin seviyesine her zaman hazır olursunuz.

Su Şişesi Paketi

Bir paket su şişesi, kiralık arabanızda bulundurmanızı şiddetle tavsiye edeceğimiz bir şeydir. Bu nedenle, susuz hissediyorsanız ve yakınınızda bir market yoksa günü kurtarabilir. Bununla birlikte, şişelerin sağlam olduğunu ve aşırı sıcaklıklara dayanabileceğini görmelisiniz.

Rahat Yürüyüş Ayakkabısı

Bu ipucu daha çok, neredeyse her gün topuklu ayakkabılarıyla dolaşan ve stilettolarıyla araba kullanan kadınlar içindir. Atmayı planladığınız eski bir çiftiniz varsa, acil durumlarda veya bir yere yürüyüş yapmanız gerektiğinde kullanmak üzere kiralık arabanızda tutmanızı öneririz.

Araç Telefonu Şarj Cihazı

Her zaman yanınızda bir araç telefonu şarj cihazı bulundurun ve bu kararın tüm sürüş deneyiminizi nasıl değiştirdiğini izleyin. Şehirde kiralık arabalarıyla dolaşan turistler için özellikle yararlıdır. Tam şarjlı bir telefon, hedefinize her zaman zamanında varabileceğiniz ve GPS'i sürekli olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ek olarak, gerektiğinde acil arama yapmanızı sağlar.

Mendiller/Kâğıt Havlular

Anında temizlik için kiralık arabanızda bir paket mendil ve kağıt havlu bulundurmak her zaman iyidir. Araçtaki ön camı, yağı veya herhangi bir döküntüyü temizleyebilirsiniz. Ayrıca, özellikle araba sürerken yemek yiyorsanız sizi temiz tutmanıza yardımcı olur.

Yeniden Kullanılabilir Bez Çantalar

Bunun nedeni spontane alışveriş planları gibi görünse de, bez çantaların başka amaçları da var. Ağır eşyaları taşımak veya içinde ekipmanı güvenli bir şekilde saklamak olabilir.

Plastik poşetler

Bez çantalar eşyalarınızı taşımak için ideal olsa da, yol arkadaşınızın çantanıza kusmasını kesinlikle istemezsiniz. Ayrıca arabanızdaki istenmeyen eşyaları temizlemek için de yararlı bir amaç olarak hizmet ederler. Ek olarak, yanınızda çamurlu ayakkabılarınız varsa, onları saklamanın en iyi yolu onları plastik torbada saklamaktır.

El Feneri

Gün boyunca bozulan bir araba tarafından mahsur kalmaktan daha kötü olan tek şey nedir? Tabii ki geceleri mahsur kalmak. Bize güvenin, nerede olduğunuzu ve nereye gittiğinizi göremediğinizde karanlıkta kilometrelerce yürümek zorunda kalmaktan daha kötü bir şey yoktur. Ayrıca gece karanlığında bir lastiği değiştirmek veya bir aracı tamir etmek de son derece zor olabilir. Basit ve kompakt bir el feneri, yolda kalmış sürücüler için kelimenin tam anlamıyla harikalar yaratabilir.

İlk Yardım Çantası

Bir arabada her zaman bulundurulması gereken en önemli eşya ilk yardım çantasıdır. Bunun insanlar için bir cankurtaran olabileceğini söylemek yetersiz kalır. Herhangi bir zamanda bir kaza meydana gelebilir ve beklenmedik bir şey çarptığında kalabalık bir bölgede veya bir hastanenin yakınında olmayabilirsiniz. Bu, İlk Yardımı kendi başınıza, kendinize veya başkalarına vermeniz gerekebileceği anlamına gelir. İyi stoklanmış bir İlk Yardım Setine sahip olmak, yaşamla ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir. 

Battaniyeler

Yaz geceleri serin olabilir. Kış geceleri ölümcül olabilir. Ve pek çok kişi soğuk bir ocak gecesi yol kenarında öldü. Bu yüzden akıllı olun ve arabanızda her zaman battaniye taşıyın. Kendinizi bir kar fırtınasının ortasında parçalanmış bulursanız, bunlar kelimenin tam anlamıyla bir cankurtaran olabilir.


WhatsApp Viber call