Kendi E-Ticaret Web Sitenizi Kurabileceğiniz En İyi Platformlar

E-ticaret büyük küçük her girişimci için iyi kazançlar elde edebilmenin kapılarını aralıyor. Günümüzde büyük markalardan bireysel girişimlere kadar her ölçekten işletme e-ticaret sayesinde karlılıklarını çok önemli düzeyde artırarak rekabet içerisinde kalmaya devam ediyor. Bu sebeple hemen hemen her işletme için bir e-ticaret web sitesine sahip olmak artık çok önemli bir konu. Bu yüzden mahallemizin bakkalından manavına kasabından marketine büyük küçük her işletme muhakkak bir e-ticaret web sitesi üzerinden de satışlarına devam ediyor. Eğer siz de işletmenizi internet ortamına taşımak isteyen bir küçük esnaf veya bireysel girişimciyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz bu rehber sayesinde kendi e-ticaret web sitenizi neredeyse zahmetsiz bir şekilde kurabileceksiniz. Listemizde bahsedeceğimiz platformlar kullanıcılarına hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan bir web sitesi kurabilme ve onu yönetebilme olanağı sağlayabilen platformlardır. Haydi öyleyse e-ticaret girişiminize bir an evvel start verebilmeniz adına daha fazla vakit kaybetmeden ilk platformumuza geçelim.

1) WordPress WooCommerce

WooCommerce, hiçbir teknik bilgiye sahip olmayan insanlara kendi web sitelerini kurabilme olanağı tanıyan WordPress platformuna ait bir e-ticaret modülüdür. Aslında WordPress platformu açık kaynaklı olması dolayısıyla bir web sitesi kurmak için gerekli teknik bilgiye sahip insanlara ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Aynı durum WooCommerce için de geçerli. Fakat elbette ücretli bir sürüm kullanarak bu işlemleri basit adımlar şeklinde tamamlayabilir ve neticede kendi e-ticaret web sitenizi kolayca kurabilirsiniz. Platform son derece basit işleyen bir sürükle-bırak metodu ile çalışıyor. WooCommerce ile sipariş yönetimi, ürün sayfası düzenleme, ürün kategori ve etiket yönetimi, stok yönetimi, ürün varyasyonları oluşturma ve bu varyasyonlar için farklı fiyatlandırma yapma gibi tüm e-ticaret dinamiklerini tek başınıza kontrol edebilirsiniz.

2) Wix

Günümüzde bir e-ticaret web sitesi kurmanın maliyeti en basit özelliklere sahip paketlerde bile 2 bin ile 3 bin TL’yi bulabilmektedir. Wix ise yeni bir e-ticaret web sitesi kuracak olanlara aylık çok cüzi ödemelerle başlama olanağı tanıyan bir platformdur. Wix’in herhangi bir e-ticaret paketine abone olduysanız daha sonraki süreçlerde hiçbir şekilde işlem ücreti ödemenize gerek kalmaz. Platformun kütüphanesinde neredeyse 1000 adet ücretsiz e-ticaret şablonu bulunmaktadır. Abonelik için 20-25 TL gibi cüzi miktarlar ödemenize karşın limitsiz ürün ekleme ve birden fazla hesap oluşturma gibi olanaklara da ücretsiz bir şekilde sahip olursunuz. Üstelik platform ilk sene için hiçbir şekilde domain ücreti de talep etmemektedir.

3) Shopify

Shopify daha çok bireysel girişimcilere hitap eden bir platform. Bu sebeple aylık abonelik ücretleri de bir miktar daha yüksek. Platformun en büyük avantajı mağazanıza sınırsız ürün ekleyebilmenize izin vermesidir. Shopify’ın premium sürümleri birçok entegre pazarlama aracı ile birlikte gelir.

4) Zyro

Birçok insan Zyro’yu daha önce duymamış olabilir. Bunun sebebi ise Zyro’nun çok yeni bir e-ticaret platformu olması. Yeni bir platform olması onun en güncel yazılım teknolojilerini kullanması gibi avantajları da beraberinde getiriyor. Örnek vermek gerekirse Zyro’nun en güncel yapay zeka entegrasyonlarına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Buna karşın piyasadaki diğer ücretli platformlardan daha uygun fiyatlı aylık planlara sahip.

5) Squarespace

Squarespace e-ticarete başlamak isteyenlere hepsi bir arada çözümler sunan bir platform. Burada çevrim içi mağazanızı kolayca kurabilmek için birçok araçtan yardım alabilirsiniz. Platform CSS ve JavaScript bilenlere daha fazla ince ayar yapabilecekleri e-ticaret şablonları da sağlamaktadır. Squarespace’in öne çıkan avantajlarından birisi de tüm sunucu yönetimi süreçleriyle bizzat ilgileniyor olmasıdır.


WhatsApp Viber call