Filo Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Araç kiralama şirketleri her geçen gün müşterilerinin ihtiyaçlarına göre hizmetlerini çeşitlendiriyor. Bu bağlamda hem bireysel hem de kurumsal müşterilere istinaden birçok farklı araç kiralama modeli bulunmakta. Günümüzde araç kiralama şirketlerinin bireysel ve kurumsal müşterileri için çeşitlendirmiş oldukları bu araç kiralama modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

- Günlük araç kiralama
- Haftalık araç kiralama
- Aylık araç kiralama
- Uzun dönem araç kiralama
- Filo araç kiralama
- Bireysel araç kiralama
- Kurumsal araç kiralama

Bu yazımızda sizleri filo araç kiralama konusunda bilgilendiriyor olacağız. Ayrıca bu araç kiralama modelinin sağladığı avantajlardan da bahsedeceğiz. Haydi öyleyse şimdi filo araç kiralama modelinin ne olduğunu açıklayarak başlangıç yapalım.

Filo Araç Kiralama Nedir?

Bazı kurumlar veya şirketler kimi zaman birden fazla aracı aynı anda kiralama ihtiyacı duymaktadır. Kurumsal alandaki bu önemli ihtiyaca yönelik olarak sunulan bu hizmet modeline filo araç kiralama adı verilmektedir. Filo araç kiralama modeli yalnızca birden fazla aracın ilgili kurumlara kiralanması gibi hizmetlerle sınırlı değildir. Bu modelde aynı zamanda birçok avantaj da kurumsal organizasyonları çok sayıda önemli yükten kurtarmaktadır. Filo araç kiralama modelinin kurumlara ve şirketlere sağlamış olduğu bu önemli avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

- Filo araç kiralama modeli kurumları her şeyden önce araç bakımı gibi periyodik olarak takip edilmesi gereken süreçlerin sorumluluğundan kurtarmaktadır.
- Bununla birlikte filo araç kiralama modelinde araçların sigorta ve kasko işlemlerini tamamlamak ve bedellerini ödemek de araç kiralama şirketlerinin sorumluluğu altındadır.
- Filo dahilinde kiralanan araçların motorlu taşıtlar vergilerini ödemek de benzer şekilde araç kiralama firmalarının sorumluluğundadır.
- Filo dahilinde kiralanan araçlarda herhangi bir sorun veya arızanın meydana gelmesi halinde tüm servis işlemlerinin gerçekleştirilmesi araç kiralama şirketinin sorumluluğundadır.
- Yukarıda bahsetmiş olduğumuz soruna istinaden arıza yaşanan araçların yerine yeni araçların temin edilmesi de araç kiralama firmasının sorumluluğu dahilindedir.

Bu bağlamda kurumsal olarak bir filo araç kiralama hizmetinden faydalanmak isteyenlerin yukarıda sıralamış olduğumuz bu hususlarda hassasiyet göstermeleri son derece önemlidir. Filo araç kiralama hizmetinden faydalanacağınız firmanın başlıca olarak bahsetmiş olduğumuz bu hizmetleri sağlamıyor olması birçok aksilikle karşılaşmanıza sebep olabilir. Bu gibi durumlarda araç kiralayan kurumsal firmalarla hizmetin temin edildiği şirket arasında birtakım anlaşmazlıklar yaşanabilir ve bunun sonucunda da araç kiralama hizmetinizde beklenmedik aksiliklerle karşılaşabilirsiniz.

Filo Araç Kiralama Hizmetini Nereden Alabilirim?

Eğer siz de yukarıda sıralamış olduğumuz hususlar konusunda hassasiyete sahip bir araç kiralama firması arıyorsanız Emr Car Rental en son model araçlarıyla daima yanınızda. Araçlarımız en son model olmakla birlikte full kaskolu olarak hizmetinize sunulmaktadır. Bir araç kiralama şirketinden %100 müşteri memnuniyeti ve 7/24 destek bekliyorsanız sizleri profesyonel ekibimizle birlikte çalışmanın konforuyla tanışmaya davet ediyoruz. Emr Car Rental araçlarını en iyi fiyat garantisiyle anında kiralayabilirsiniz. Hızlı rezervasyon işlemlerinizi üç adımda tamamlayın ve siz de ihtiyacınız olan araçları anında kiralayın. Güvenli ve konforlu bir yolculuk deneyimi için sizleri Emr Car Rental şubelerine bekliyoruz.

WhatsApp Viber call