EMR Car Rental Kayseri Gezi Rehberi

Şehrin merkezinde bulunan mimari yapıları ve herkesin de bildiği gibi Erciyes Dağı Kayak Merkezi ile meşhur Kayseri'yi EMR CAR RENTAL araçları ile gezelim!


KAYSERİ KALESİ ve SURLARI
İmarı 3. yüzyıla dayanen ve şehir merkezinde önemli bir konumda olması ile Kayseri Kalesi ziyaretçiler tarafından ilgi gören Orta Çağ Kalesidir.


SAAT KULESİ
Saat kulesi ve kulenin yanındaki saat odası olarak kullanılması amacıyla yapılan bina, Atatürk'ün Kayseri ziyaretleri sırasında halka seslenmek için kullandığı Cumhuriyet Meydanında konumlanan binadır.


ESKİ KAYSERİ EVLERİ
Bahçeleri, avluları geçmişten gelen mimari ve kültürel atmosfer ile sizi kendine çeken sokaklardan ayrılmak istemeyeceksiniz. 


ATATÜRK EVİ ve MÜZESİ 
1983 yılında faaliyete açılan yapı, 1998 yılında ikinci katta yapılan düzenlemeler sonucunda Atatürk müzesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Müze içerisinde Atatürk'ün balmumu heykeli ve fotoğraf/ belgeler sergilenmektedir.


KAYSERİ BİLİM MERKEZİ
Tüm yaş gruplarına hitap eden bilim merkezi, Kayseride bilimi teorik olarak değil etkileşimli olarak tanıtmayı amaçlayan sergi üniteleri ve düzeneklerden oluşur. Merkezde hem eğlenceli gösteriler hem de kafe/restoranlar bulunmaktadır.


Emr Car Rental Keyifli Yolculuklar Diler!
WhatsApp Viber call