Emr Car Rental Sivas Gezi Önerileri

Yüzölçümü bakımından Türkiye'nin ikinci büyük şehri olan Sivas'ta gezilecek yerleri listeledik. Emr Car Rental olarak, Sivas'ta bulunan önemli noktaları sizin için listeledik.


3 bölümden oluşan Sivas Müzesi ile gezimize başlayabiliriz. Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Aşık Veysel Müzesi olarak burada görülmesi gereken önemli bölümler var.


Kangal Balıklı Kaplıca: 36-37 derece sıcaklığa sahip suyun içinde yaşayan balıkların cilt hastalıklarını tedavi etme özelliği var. Açık kapalı havuzlara sahip kaplıcanın birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.


Paşabahçe Mesire Alanı içerisinde yer alan Hobit Evleri oldukça fazla ilgi görüyor. Hobbit film serisinden ilham alınarak yapılan bu evler Türkiye'de en iyi yönetilen Rekreasyon Projesi seçilmiştir. Bu evler tam 24 adet ve doğa ile iç içe bu alanda günübirlik veya uzun süreli kiralanabilen Hobbit evlerinde mükemmel zaman geçireceğinize eminiz.


Köprüler, şelaleler, yürüyüş yolları, piknik alanları ile tam olarak doğa ile iç içe olabileceğiniz Paşa Fabrikası Piknik ve Mesire Alanını mutlaka ziyaret etmelisiniz.


Her mevsim ayrı güzel, temiz havası ve buz gibi suyuyla yıl boyunca bolca ziyaret edilen Eğriçimen Yaylası'nda, yayla evlerinde konaklayabilir veya piknik yapabilirsiniz.


Birçok efsane ile birlikte anılan Gürün Gökpınar Gölünde alabalık üretimi yapılıyor. Ayrıca dalış ve rafting gibi sporlara ilgili kişiler için harika bir uğrak noktası. Gürün Gökpınar Gölünün asıl öne çıkan özelliği berrak suyunun güneşin konumuna göre renk değiştirmesi ve dibinin net şekilde görülmesidir.


Zamanı olanların ve çocuklar için de eğlenceli vakit yaratmak isteyenlerin Sivas'ta mutlaka uğraması gereken iki merkez:
Yıldız Dağı Kayak Merkezi
Sivas Metropol Spor Kompleksi
WhatsApp Viber call