Emr Car Rental ile Nebiyan Dağı’na Çıkıyoruz

Nebiyan Dağı tam anlamıyla Samsun’un saklı kalmış bir cenneti. Nebiyan Dağı Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde yer alıyor. Fakat bu saklı kalmış doğa harikasının unvanı da bu ilçenin sınırlarını pek aşabilmiş değil. Belki de yöre halkı buraya bu sebepten dolayı Samsun şehrinin saklı kalmış cenneti adını vermiş. Her ne kadar Nebiyan Dağı’nın bu unvanı şehir genelinde çok yayılmış olmasa da doğa sporlarına ve doğa turizmine ilgi duyan hemen hemen herkes bu saklı kalmış cenneti çoktan keşfetmiş bile. Haydi öyleyse bizler de Samsun şehrinin saklı kalmış bu cennetini Emr Car Rental ile keşfe çıkalım.

Nebiyan Dağı’nın Hikayesi

Nebiyan kelime itibariyle sivri anlamına gelen bir sözcük. Bu sebeple yöre halkı bu dağa sivri dağ adı ile de hitap edebiliyor. Nebiyan Dağı’nın doğal bir cenneti andıran el sürülmemiş güzelliği Samsun Valiliği’nin de dikkatini çekmiş. Bu sebeple valilik son dönemlerde gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarla burasını Samsun ilinin doğa turizmi merkezine dönüştürmeyi hedefliyor. Peki Nebiyan Dağı’nı bu kadar özel yapan şey tam olarak nedir?

Öncelikle doğasına el sürülmemiş bu tabiat harikası şehrin stresinden bir an olsun uzaklaşmak isteyen herkesin son derece kolaylıkla ulaşabileceği bir nokta. Nebiyan Dağı Samsun şehir merkezine sadece 60 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bu da özel aracınızla en fazla bir saatlik bir yolculuk neticesinde gününüzü geçirebileceğiniz oksijen deposu ormanlar ve muhteşem manzaralara sahip bir doğa anlamına geliyor.

Nebiyan Dağı’nın deniz seviyesinden yüksekliği ise tam 1224 metre. Dağın bu kadar yüksekliklerine çıkmanız halinde ise Orta Karadeniz’in eşsiz bitki örtüsünde yer alan her renkten bitkiyi görebilmeniz mümkün. Dağın bu yüksekliği ve bitki örtüsünün sıklığı başlarda yüksek bir oksijen seviyesine sebep olarak başınızı döndürebilir. Fakat endişe etmenize gerek yok. Çünkü bu baş dönmesinin yerini kısa bir süre sonra Nebiyan Dağı’nın ayaklarınızın altına sereceği eşsiz manzaranın yarattığı baş dönmesi alacak. Manzarayla karşı karşıya kaldıktan sonra baş dönmeniz sona erer ermez fotoğraf makinenize sarılacağınızı garanti ediyoruz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Nebiyan Dağı’nı bir turizm bölgesi olarak ilan etmiş durumda. Bu sebeple Nebiyan Dağı her geçen gün daha fazla turizm amaçlı yatırımcıyı ve turistleri de çekmeye devam ediyor. Şu anda ise Nebiyan Dağı’nda ziyaretçilerin hizmetine tahsis edilmiş eski bir gözlem kulesinden başka bir tesis bulunmamakta. Olası orman yangınlarını gözlemleyebilmek adına yaptırılmış olan bu gözlem kulesi Nebiyan Dağı’nın tam zirvesinde bulunuyor.

Nebiyan Dağı’na Nasıl Gidilir?

Öncelikle Nebiyan Dağı’na bir arkadaş grubuyla gitmek isteyen gezginlerin özel araç kullanmalarını tavsiye ettiğimizi belirtmek isteriz. Eğer bir özel araç temin edemiyorsanız gezinize en uygun araçlarla Emr Car Rental Samsun şubesinde sizleri ağırlıyor olmaktan mutluluk duyacağız. Haydi şimdi Nebiyan Dağı’na özel aracınızla nasıl gidebileceğinizi tarif etmeye başlayalım.

Nebiyan Dağı’na Samsun şehir merkezi üzerinden gidebilmek için ilk olarak Samsun-Sinop karayoluna çıkmanız gerekecek. Bu güzergah üzerinden 19 Mayıs ilçesine vardıktan sonra ise Atatürk Bulvarı üzerinden Fatih Caddesi istikametine sapmanız gerekiyor. Bu istikamette 30 kilometre kadar seyahat etmenizin ardından Samsun’un saklı kalmış Nebiyan Dağı tüm ihtişamı ve güzelliğiyle sizleri karşılıyor olacak. Emr Car Rental Nebiyan Dağı gezinizde keyifli ve huzur dolu dakikalar geçirmenizi temenni eder.


WhatsApp Viber call