Emr Car Rental ile Kayabaşı Tabiat Parkındayız

Eğer siz de Trabzon seyahatinizde günübirlik doğa gezisi ve piknik yapmak için uygun bir mekan arayışındaysanız Kayabaşı Tabiat Parkı tam da aradığınız yer. Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yer alan Kayabaşı Tabiat Parkı ziyaretçilerine hem aileleriyle hem de arkadaş gruplarıyla harika vakit geçirebilecekleri doğal bir alan sunuyor. Burada mangal ve barbekü keyfini çıkardıktan sonra parkın eşsiz doğasını keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Kayabaşı Tabiat Parkı karavan ve çadır kampı için de oldukça elverişli alanlara sahiptir. Fakat bu parka kamp amacıyla gelecekseniz belirli dönemlerde kamp yapmanın yasaklandığını da belirtelim. Kayabaşı Tabiat Parkı’nda günübirlik faaliyetler için herhangi bir sınırlama getirilmese de kampçılar parka gelmeden önce görevlilerden kamp yasağı ile ilgili bilgi almalıdırlar.

Kayabaşı Tabiat Parkında Neler Yapabilirsiniz?

Öncelikle park içerisinde konaklama imkanı sunan Kayabaşı Yayla Kent Tesislerinde bir bungalov ev kiralayabileceğinizi belirtelim. Fakat bunun için de önceden rezervasyon gerçekleştirebilmek adına tesislerle iletişime geçmeniz gerekecek. Parkta çeşmelerden kır kahvesine, oyun parkından büfelere ve yağmur sığınağından mescide kadar birçok sosyal alan bulunmaktadır. Doğa ile iç içe bir hafta sonu geçirmek veya birkaç günlük bir kamp yapmak amacıyla gelenler parkın giriş noktasından giriş yapmalıdırlar. Bununla birlikte özel araçlarınızla geldiyseniz Kayabaşı Tabiat Parkında bir otopark hizmetinin de bulunduğu bilgisini de sizlerle paylaşalım.

Gelelim Kayabaşı Tabiat Parkında gerçekleştirebileceğiniz aktivitelere. Öncelikle Kayabaşı Tabiat Parkı doğal olarak doğa yürüyüşleri için son derece elverişli bir ortama sahip. Bununla birlikte doğa fotoğrafçılığı amacıyla parka gelen doğa tutkunların muhteşem kareler yakalayabilmeleri de son derece olası. Kayabaşı Tabiat Parkı her sene çeşitli uçurtma festivallerine de ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte parkın doğası botanik gezileri ve yaban hayat gözlemciliği için de oldukça elverişli. Parkta gerçekleştirebileceğiniz diğer aktiviteler arasına bisiklet gezilerini ve ATV turlarını da dahil edebiliriz. Sıralamış olduğumuz bu aktivitelerin dışında Kayabaşı Tabiat Parkı birçok sayıda farklı sportif faaliyete de ev sahipliği yapmaktadır. Tabi ki günübirlikçiler için vazgeçilmez olan mangal ve piknik keyfini de sıralamış olduğumuz bu aktiviteler arasına ekleyebiliriz.

Kayabaşı Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Kayabaşı Tabiat Parkı Trabzon şehir merkezinden yaklaşık 50 kilometre kadar uzaktadır. Parkın sınırları içerisinde yer aldığı Akçaabat’ın ilçe merkezine olan uzaklığı da yaklaşık olarak 40 kilometredir. Eğer Kayabaşı Tabiat Parkına şahsi aracınızla gideceksiniz Trabzon şehir merkezinden yaklaşık olarak bir saatlik bir yolculuk gerçekleştirmeniz gerekecektir. Eğer bir şahsi aracınız bulunmuyorsa Emr Car Rental Trabzon şubesinde geziniz için en uygun aracı kiralayabileceğinizi de hatırlatalım. Aracınızla Trabzon şehir merkezinden Akçaabat ilçe merkezine geldikten sonra yaklaşık bir 40 dakika kadar daha Düzköy-Işıklar istikametinde yolculuğunuza devam etmeniz gerekecektir.

Kayabaşı Tabiat Parkı’nın özel araçlar için ücretsiz bir otoparka sahip olduğunu belirtelim. Fakat parkın giriş noktasında her aracın boyutlarına göre değişen giriş ücretlerinin tahsil edildiğinin de altını çizmekte fayda var. Fakat endişe etmeyin, bu ücretler oldukça cüzi denilebilecek miktarlarda. Emr Car Rental olarak Kayabaşı Tabiat Parkına seyahat edecek tüm sürücülere sağlıklı ve mutlu bir hafta sonu diliyoruz.


WhatsApp Viber call