Emr Car Rental Gezi Rehberi: Kars

Kars ve civarında bilinmişin dışında başka bir dünya var. Hiç bir şey tanıdık değil ve Kars'ta yapılacak her şey buram buram macera kokuyor! EMR Car Rental ile Kars macerasına hazır mısınız?


Kendinizi bir belgeseli 
yaşamak istiyormuşsunuz gibi hissetmek isterseniz donmuş Çıldır Gölü'nde buzları kırarak balık avlayabilirsiniz. 1965 metredeki Çıldır Gölü kışın 80 cm'e kadar buz tutuyor ve
üzerinde yürürken bana mısın bile demiyor. Nisan ayında ise güneşe yenik düşüyor. 


Bir diğer gezi merkezimiz ise Alpler dışında dünyada toz kristal karın yağdığı tek yer olan Sarıkamış'tır. Burada snowboard ve kayak yapmadan dönmeyin. 


Balı, kaşarı, dillere destan peyniri ve bir çok yöresel yemekleri ile Kars mutfağını mutlaka deneyimlemelisiniz. Tandırda kaz ve tamamlayıcısı kaz suyuna bulgur pilavı
ile eşsiz bir lezzete tanıklık edeceksiniz. Soğanın baş rolde oynadığı ender yemekler arasında olan Hangel basite indirgenmiş hali ile etsiz mantıdır. Mutlaka denemenizi öneriyoruz.


Gezip de heybetine inanamayacağınız yerlerden bir tanesi olan Ani Harabeleri'nin hemen yanından geçen Arpaçay’ın öbür yamacı Ermenistan. 


Ata sporumuz olan cirit oyununun hala oynandığı yer olan Kars'ta cirit sporu, son senelerde belediye desteği ile festivalleştirilmiş.
WhatsApp Viber call