E-Ticarette Satabileceğiniz En Trend Ürünler

İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından biri e-ticaret sitesi açmaktır. Yatırım yapmak için yeterli paranız ve ürünlerinizi depolayacak bir yeriniz varsa e-ticarete başlayabilirsiniz. Hepsi bu kadar mı? Tabii ki değil. Bu sadece başlangıç için. Bu işte başarılı olabilmeniz için daha kat etmeniz gereken uzun bir yol var. Başarıya giden bu yolda size yardımcı olabilecek iki temel şeyden birisi ise satılacak doğru ürünleri bulmaktır. Diğeri de bu ürünleri pazarlama yeteneğinizdir. Bugün bunlardan ilkinden, yani 2022'de satabileceğiniz en trend ürünlerden bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz bu popüler ürünleri yeni e-ticaret girişiminize başlamak için kullanabilirsiniz.

Her ticari girişimin kaderini belirleyen olaylar zinciri, satılacak doğru ürünleri bulmakla başlar. Başarılı pazarlama faaliyetleri ile satılan her ürün, bu zincire bir başarı halkası daha ekler. Bugün bu yolculuğun en başında sizlerle birlikteyiz. Listemizde, büyük veya küçük hemen hemen her girişim için uygun bir trend ürün bulabileceğinizden eminiz. O halde lafı fazla uzatmadan son zamanların en trend ürünleri listemize başlayalım.

1) E-Kitap

2021 senesinde küresel kitap pazarı neredeyse 26 milyar dolar büyüklüğündeydi. 2021'in sonlarına doğru ise her şey değişmeye başladı. Bu dönemde e-kitap satışları yaklaşık %350 arttı. Basılı kitap satışlarındaki artış ise yaklaşık %25 olarak gerçekleşti.

2) Taşınabilir LED Projektör

Taşınabilir LED projektörleri satılabilir kılan en önemli özelliklerinden birisi çok sayıda türü ve modelinin bulunmasıdır. Ayrıca oldukça çok yönlüdürler. Yani birden fazla kategoride satış yapmaya uygun ürünlerdendir. Taşınabilir LED projektörlerin yaygın kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öğretmenler okulda kullanır.
  • İnsanlar evde film izlemek için kullanabilir.
  • Çalışanlar ofiste sunum yapmak için kullanabilir.
  • Dekoratif amaçlarla duvarlara manzara veya yıldız manzaraları yansıtmak için kullanılır.

Onları bu kadar kullanışlı ve popüler yapan şeylerin başında kurmak için minimum ekipmana ihtiyaç duyulması yer alır. Bu da kurulum için minimum çaba harcanması gerektiği anlamına gelir. Çoğu taşınabilir LED projektör modeli dizüstü bilgisayarlara ve mobil cihazlara entegre edilebilir.

3) Yüz Maskeleri

Yüz maskeleri uzun yıllardır en çok satan ürünler arasında yer alıyor. Çünkü insanlar daima yüzlerinin nasıl göründüğüne önem veriyorlar. Bu da onları her zaman e-ticarette satılacak trend ürünler arasında tutar. Yani insanlar güzelliklerini önemsemeye devam ettikçe siz de onlara yüz maskeleri satmaya devam edeceksiniz. Yüz maskeleri çok yönlü ürün oldukları için onları daha özel ihtiyaçlara yönelik olarak kolayca satabilmek de mümkündür.

Çevrimiçi ürün satmak, genellikle nakliye ve uygun depolamaya yatırım yapmayı gerektirir. Yüz maskeleri ise bu konuda diğer ürünlere göre avantajlıdır. Nakliye maliyetleri genellikle diğerlerine göre oldukça düşüktür. Aynı zamanda hassas saklama koşullarına da ihtiyaç duymazlar. Boyutlarını göz önünde bulundurduğunuzda ise yüz maskelerini saklamak size ekstra depolamaya da mal olmayacaktır.

4) Hava Nemlendiricileri

Hava nemlendiricileri yaşam alanlarını nemlendirerek boğaz ve cilt kuruluğu ile bazı alerjik semptomları hafifletebilir. Özellikle karasal iklim koşullarının hakim olduğu bölgelerde hava nemlendiricilere olan talep oldukça fazladır. Çünkü bu iklim koşulları soğuk ve kuru havayı da beraberinde getirir. Google Trend verileri kullanıcıların hava nemlendirici aramalarının her yılın sonuna doğru önemli ölçüde artma eğiliminde olduğunu ortaya koyuyor. Bu veriler havaların soğumaya başlamasıyla insanların hava nemlendiricilerine ihtiyaç duymaya başladıklarını kanıtlıyor. Bu da hava nemlendiricilerini en çok talep gören sezonluk ürünlerden birisi yapar.

5) UV Dezenfektanları

Ultra Viole dezenfektanlar pandeminin etkileri nedeniyle son yıllarda yoğun talep gören ürünler arasında. Çoğunlukla insanların yanlarında taşımak zorunda oldukları nesneleri bakteri ve mikroplardan arındırmaya yararlar. UV dezenfektanları bu nesneleri masa üstü kutularda veya elde tutulan ışıklarla sterilize eder.

İnsanlar artık bakteri ve mikropları uzak tutmak için ellerinden daha fazlasını dezenfekte etmeleri gerektiğinin farkındalar. Google verileri de UV dezenfektanlarına yönelik bu yüksek talebi açıkça gözler önüne sermekte. Covid-19 pandemisinin başlamasıyla birlikte UV dezenfektanlarının ve ilgili aramaların hacmi de her yıl istikrarlı bir şekilde %50 artış gösteriyor.

6) Kablosuz Şarj İstasyonları

Günümüzde çoğu insan 7/24 internet erişimine ve bataryası tam dolu bir telefona ihtiyaç duyuyor. Neyse ki kablosuz teknoloji sayesinde artık her ikisine de sahip olabiliyoruz. Kablosuz internet erişimi uzun zamandır hayatımızın içinde. Öte yandan son zamanlarda mobil cihazlarımızı kablosuz olarak şarj edebilen istasyonlar da hayatımızda yer almaya başladı. Bir kablosuz şarj istasyonu sayesinde insanlar mobil cihazlarını şarj etmek için prizlerin konumuna bağlı olmak zorunda değil. Birçok uzman kablosuz şarj istasyonları pazarının 2027 yılına kadar yaklaşık 50 milyar dolarlık bir değere ulaşacağını öngörüyor.

7) Araç İçi Organizatörleri

Teknolojinin ilerlemesi sayesinde sektörde kusursuz tasarımlı, yüksek performanslı ve maksimum verimli otomobiller üretiliyor. Ancak bu otomotiv devlerinin sıklıkla unuttukları bir şey var. Bu da sürücülerin ve yolcuların rahatlığı. Birçok kişinin de bildiği gibi pek çok araba akıllı telefonlarımızı bile koymak için uygun bir yere sahip değil. Hatta eminim çoğu zaman aracınızın içerisinde diğer kişisel eşyalarınızı da koyacak yer bulamıyorsunuzdur. Araç içi organizatörlere duyulan gereksinim dünyanın dört bir yanındaki araç sahiplerini göz önünde bulundurduğunuzda devasa bir pazara hitap eden bir sektöre dönüşebilir. Araç içi organizatörler kişisel eşyaları erişilebilir kılar ve onların kaybolmasını engeller. Aynı zamanda hemen hemen her model ve her boyutta araba için uygun bir tane bulmak mümkündür.

8) Evcil Hayvan Ürünleri

İnsanlar son zamanlarda evcil hayvanlarının konforuna çok daha düşkün. Bu durum da evcil hayvan ürünlerini eskisinden daha istikrarlı bir pazar haline getiriyor. Böylece yalnızca evcil hayvan ürünleri satışına odaklanarak uzun süreler boyunca oldukça istikrarlı bir gelir elde edebilirsiniz. Peki evcil hayvan ürünleri endüstrisinde neler var? Öncelikle şunu belirtelim ki bugün bu sektörün sunduğu ürün yelpazesi sadece evcil hayvan mamalarından veya köpek kulübesinden çok daha geniştir. Bu sektör evcil hayvan kürk bakım malzemelerinden oyuncaklara kadar birçok ürünü satmanıza olanak sağlar.

9) Mavi Işık Gözlükleri

Dijital ekranlar çağımızın en yaygın sağlık sorunlarından birine neden oluyor. Bu ekranlar özellikle astigmat ve migren gibi sağlık sorunları yaşayan kişilerde tetikleyici etkiye sahiptir. Bununla birlikte, çoğu insan için uyku saatlerinde beynin uyku hormonlarını salgılanmasını da bloke edici bir etkiye sahiptir. Bu durumlar özellikle günlerinin çoğunu bilgisayar başında geçiren insanları etkiliyor. Mavi ışıklı gözlükler adından da anlaşılacağı gibi dijital ekranların yaydığı bu mavi ışıkları filtreleyebilmektedir. Onlara mavi ışığı filtreleme yeteneği veren şey ise özel olarak geliştirilmiş lensleridir. Böylece gözleri mavi ışıkların neden olduğu parlamalardan korur. Bu özellikleri bilgisayarların veya mobil cihazların başında saatler harcamak zorunda kalan insanlar için önemlidir. Çünkü uzun süre mavi ışığa maruz kalmanın neden olduğu retina hasarını en aza indirger.

10) Akıllı Saatler

Dev mobil cihaz üreticileri artık kendi akıllı saat modellerini de üretmekte. Bu nedenle akıllı saatler artık tüketiciler arasında oldukça moda cihazlardan. Ancak siz satmak için bu büyük markaların cihazlarını tercih etmek zorunda değilsiniz. Öncelikle daha uygun fiyatlı modellere yatırım yaparak başlayın. Böylece kendi bütçenizi zorlamamış ve daha düşük bütçeli tüketicilere de akıllı saatleri deneme şansı tanımış olursunuz.


WhatsApp Viber call