Araç Kiralamada Yaş Sınırı Nedir?

Araç kiralama şartları arasında yer alan ehliyet ve yaş sınırı özellikle genç sürücülerin merak ettiği bir konudur. Bu konuda Emr Car Rental olarak genç sürücülerimizin bilgilenmesi amacıyla bu yazımızda araç kiralama yaş sınırı ile ilgili detayları paylaşıyoruz.

Hangi modelde ve segmentte araç kiralamak isterseniz isteyin araç kiralama sektörünün olmazsa olmazı , en gerekli ve  en önemli belge; Sürücü ehliyeti ve ehliyetinizin kaç yaşında olduğudur. Araç kiralayabilmek ve kiraladığınız aracın kasko özelliklerinden faydalanabilmeniz için gereken en önemli nokta minimum bir yıllık sürücü belgesine sahip olmanızdır. Bir yaşında sürücü belgesine sahip olmanız ve 21 yaşını doldurmuş olmanız sizlere emrcarrental.com adresinde bulunan İstanbul’da en uygun ve en kaliteli araç kiralama seçenekleri arasında yer alan ekonomik otomobilleri kiralayabilme imkânı sunacaktır. Bunun gibi diğer araç kiralama kriterleri için de gerekli olan yaş aralığı ve minimum ehliyeti yaşı tablomuzu inceleyerek araç kiralamak için gerekli olan yaş sınırları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

      Yaş Aralığı

        Ehliyet Yaşı

             Araç Grubu

22

2

            Ekonomi

23

3

            Orta

26

5

             Lüx

26

5

            SUV

 

  • Ekonomik sınıf  rent a car seçenekleri için  : 22 yaş ve minimum 2 yıllık ehliyet
  • Orta sınıf rent a car seçenekleri için : 23 yaş ve minimum 3 yıllık ehliyet
  • Lüks rent a car seçenekleri için : 26 yaş ve minimum 5 yıllık ehliyet
  • SUV ve minibüs tipi rent a car seçenekleri için : 26 yaş ve minimum 5 yıllık ehliyetBu tabloya ek olarak eğer 22 yaşını dolduran genç süreceler yine yaş aralığına ve ehliyet yaşına göre birçok araç kiralama şirketinin sunduğu genç sürücü avantajlarından faydalanarak araç kiralamayabilmektedir. Özetleyecek olursak, araç kiralama şartları denildiğinde en önemli kriter öncelikle geçerli bir ehliyet sahibi olmanızdır. Söz konusu sürücü belgenizin 1 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup 22 yaşını doldurmuş olmanıza bakılır. Daha sonra her sürücü için basılı olan ve şirketten şirkete değişiklik gösteren araç kiralama prosedürleri ön plana çıkmaktadır. Siz de araç kiralamak için gerekli olan yaş aralığını ve minimum ehliyet yaşı hususunda gereksinimleri karşılıyorsanız artık tek yapmanız gereken, size uygun ve kullanmak istediğiniz aracı emrcarrental.com sayfasından seçerek, planladığınız muhteşem yolculuğa başlamak. Şimdiden konforlu, güvenli ve mutlu bir seyahat geçirmeniz dileğiyle.

WhatsApp Viber call