Araç Kiralama: Havaalanında mı Yoksa Şehirde mi?

Yakın zamanda araba kiralamak mı? Kiralık aracınızı havaalanında veya şehir dışında bir yerde seçmek arasında seçim yapmak için en iyi ipuçlarına göz atın!

Araba kiralamaya hazır mısınız? İhtiyaçlarınız için mükemmel kiralık arabayı ararken birkaç seçenek olduğunu fark ettiniz mi? Bir havaalanından veya tesis dışı/şehir konumundan almayı seçebilirsiniz. Şimdi soru şu: hangisi en iyisi?

Bu duruma göre değişir! Her seçeneğin avantajları hakkında konuşalım, böylece en bilinçli kararı verebilirsiniz.

Kiralık aracınızı havaalanından teslim almanın avantajları

1. Kolay alma

Tabii ki ilk avantaj, havalimanına gelen insanlar için kolay bir karşılamadır. Havaalanı konumlarının bu kadar popüler olmasının nedeni budur ve sizin de düşünmenizin nedeni bu olabilir.

Şehir dışında olduğunuz için kiralık bir araca ihtiyacınız varsa ve gideceğiniz yere uçakla gitmeyi planlıyorsanız, kesinlikle en iyi seçenek onu havaalanından almak olacaktır. Bu sadece daha kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda havalimanından şehre giderken paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Ancak bundan önce dikkat edilmesi gereken bir nokta da uçuşunuzun süresidir. Bazı insanlar uzun bir uçuştan sonra biraz yorgun hissedebilir ve bu durumda araba kullanmak tehlikeli olabilir - iyi bilmediğiniz bir yere gidiyorsanız bu daha da kritiktir.

2. Güvenlik

Gideceğiniz yere bağlı olarak, havaalanında araba kiralamak, şehre ulaşmak için toplu taşıma veya araç paylaşım hizmetlerine güvenmekten çok daha güvenlidir.

Hedefiniz daha önce hiç gitmediğiniz bir yerse bu özellikle önemlidir. Ne yazık ki, havaalanlarında bazı yasadışı ulaşım vakaları var ve hepsinden kötüsü: bazen turistler risk altında olduklarının farkında bile olmuyorlar.

Havaalanında araba kiralamak, aracın, gittiğiniz yol tariflerinin ve yolların kontrolünün sizde olduğu anlamına gelir.

3. Daha büyük filolar

Genel olarak konuşursak, kiralama şirketlerinin havalimanlarında daha büyük filoları vardır, bu da talep yüksek olduğunda ihtimallerin lehinize olduğu anlamına gelir.

Ancak (ve bu önemlidir!), Filolar daha büyük olabilir, ancak havaalanlarında araç kiralama arayan insan sayısı da öyle!

Kiralık aracınızı yoğun zamanlarda garanti altına almak için ipucumuz her zaman önceden rezervasyon yaptırmaktır - çoğu konum için genellikle birkaç hafta yeterlidir.

Kiralık aracınızı bir şehir konumundan teslim almanın avantajları

1. Yaşadığınız veya kaldığınız otelin yakınında

Bir şehir konumunun sizin için en iyisi olacağı en az birkaç durum vardır.

İlk olarak, sadece şehir dışındayken kiralık araca ihtiyacınız olacağını kim söyledi? Arkadaşlarınızla yola çıkıyorsanız, kendi arabanızla sahip olduğunuzdan daha fazla alana ihtiyacınız varsa ve diğer pek çok durumda kiralık araba bir seçenek olabilir.

Durumunuz buysa, genellikle adresinize daha yakın olduklarından, site dışında veya şehir dışında bir yerde kiralamak sizin için en iyisi olabilir.

Bu, örneğin bir otelde veya kiralık yazlıkta kalıyorsanız da geçerlidir. Araca yalnızca seyahatinizin bir bölümünde ihtiyacınız olacaksa veya uçaktan dinlenmişken almayı tercih ediyorsanız, en iyi seçenek kiralık aracı yakın bir yerden seçmek olacaktır.

Şehir merkezinin veya turistik yerlerin yakınında kalıyorsanız, yürüme mesafesinde seçim yapabileceğiniz birçok kiralama şirketi olma ihtimaliniz yüksek!

2. Kiralık araca ihtiyacınız olmayacak birkaç günden tasarruf edin

Kiralık arabayı havaalanında teslim almak ve iade etmek, bazen gerçekten ihtiyacınız olmayacak günler için kiralamanız gerekeceği anlamına gelir.

Kiralık araca seyahatinizin sadece birkaç günü için ihtiyacınız olacaksa, belki sadece o günler için kiralamak daha ucuza gelebilir. Ancak, matematik yapmak önemlidir: bazen günlük ücret, arabayı ne kadar uzun süre kiralarsanız o kadar ucuz olur.

3. Havaalanlarında ekstra ücretler

Türkiye ve diğer bazı ülkelerde, havaalanı konumları, tesis dışı konumlarda ödemeniz gerekmeyen ekstra bir ücret alır. Bu, kiraladığınızda ayrıca ödenmez, ancak kiralama şirketleri tarafından alınan normal ücrete dahildir.

Havaalanı dışındaki konumlar bunu ücretlendirmediğinden, normal ücret daha düşük olabilir ve daha ucuz teklifler bulabileceksiniz!

En iyi ipucu: Araç kiralama fiyatlarını karşılaştırın!

Sonunda, en iyi ipucu, her zaman fiyatları karşılaştırmak ve ihtiyaçlarınıza göre en iyi teklifi bulmaktır.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, havaalanında kiralık bir arabanın nasıl iade edileceğine ilişkin alma bırakma ile ilgili daha detaylı bilgi için emr rent a car çalışanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.WhatsApp Viber call