2022 Infiniti QX60 Genel Bakış | Infiniti QX60 Özellikleri

2022 Infiniti QX60, üreticisi tarafından her iki dünyanın da en iyisini sunan bir otomobil olarak tanımlanıyor. Esasen, burada kastedilen, QX60’ın hem en son ve en iyi teknolojiye hem de son derece şık bir tasarıma sahip olmasıdır. Eğer QX60’ı merak ediyorsanız, sizin için hızlı ama ayrıntılı bir genel bakış sunuyoruz. Bu, en azından bayiye gitmeden önce ne bekleyeceğiniz konusunda size bir fikir verecektir.
QX60, yedi kişiye kadar oturma kapasitesine sahip üç sıralı bir SUV. QX60’ın seçilebilecek dört donanım seviyesi vardır. Bu seviyeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Pure
  • Luxe
  • Sensory
  • Autograph


Dört tekerlekten çekiş olanağı, her biri için ek 2.000 $ karşılığında mevcuttur. Eğer sert kışları olan bir yerde yaşıyorsanız, bu sizin için değerli bir yatırım olacaktır. Otoriteler, Infiniti'nin, yeni QX60’ı soğuk hava sürüşlerine özel olarak tasarlayabilme konusunda iyi bir iş başarabildiğini belirtiyor.

Pure, Luxe ve Sensory modelleri için Liquid Platinum, Graphite Shadow ve Glacier White dahil olmak üzere yedi dış renk, ek ücretsiz mevcuttur. Mocha Badem, Mineral Siyahı, Sıcak Titanyum, Ay Kuşu Mavisi ve Büyük Mavi renkleri ise ekstra ücret karşılığında sunulan seçenekler arasında yer alıyor. Infiniti tarafından Süper Premium Boya olarak listelenen Deep Bordeaux, sizin için büyük bir tasarruf sağlayacak. Tüm bu renklerin en ilginç yanı ise her bir dış rengin farklı bir kahve veya espresso içeceği gibi görünmesidir.

2022 Infiniti QX60 Motor ve Güç Aktarma Organı

QX60'ın kaputunun altında, 295 beygir gücü ve 270 lb-ft ile doğal emişli 3.5 litrelik bir V6 tork bulunuyor. Alüminyum blok ve silindir kapakları, çift üstten kam tasarımı ve 11.0 sıkıştırma oranı, enine monteli motorunun temel özellikleri arasındadır. V6, Infiniti'nin tasarımda büyük özen gösterdiği yeni dokuz vitesli otomatik şanzımanla eşleştirildi. Bu yazının yazıldığı sırada, 2022 Infiniti QX60 için EPA yakıt ekonomisi derecelendirmeleri henüz açıklanmamıştı. Benzin tüketimi hakkında size bir fikir vermek adına önden çekişli 2020 QX60'ın, 20/27 şehir/otoyol ve 22 kombine olarak derecelendirildiğini belirtelim. Dört tekerlekten çekiş ile, EPA yakıt ekonomisi derecelendirmeleri 19/26 şehir/otoyol ve 22 kombine şeklindedir. Yeni dokuz vitesli otomatik şanzımanı göz önüne alındığında, bu yakıt ekonomisi rakamlarının QX60 için genel olarak daha da iyileşmesi öngörülüyor. Ancak Infiniti, 2022 QX60'ta birinci sınıf yakıt kullanılmasını tavsiye ediyor.

2022 Infiniti QX60 İç Özellikler ve Kargo Alanı

Her QX60'da kablosuz Apple CarPlay ve USB tabanlı Android Auto içeren InTouch Etkileşimli Ekranı standarttır. Bunun yanı sıra diğer özellikleri de şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Deri döşemeli birinci ve ikinci sıra koltuklar
  • Sekiz yönlü ısıtmalı ve elektrikli ayarlanabilir sıfır yerçekimi ile elektrikli bel ön koltuklar
  • Panoramik bir açılır tavan
  • Elektrikli bagaj kapağı
  • Arka park sensörleri

Toplam yolcu hacmi 140,6 fit küptür. Yani, 139.1 fit küp yolcu hacmine sahip olan 2022 Acura MDX’in biraz üzerindedir. Kargo kapasitesi söz konusu olduğunda, üçüncü sıranın arkasında 14,5 fit küp ve katlandığında 41,6 fit küp kargo alanı sunuyor. Hem ikinci hem de üçüncü sırayı katlarsanız, kargo kapasitesi 75,4 fit küpe genişler. Acura MDX, dik konumdayken üçüncü sırasının arkasında daha fazla kargo hacmi sunuyor. QX60 ise yalnızca üçüncü sıra veya hem ikinci hem de üçüncü sıra koltuklar katlandığında MDX’den daha fazla kargo hacmi sağlayabiliyor. Ayrıca, ikinci sıradaki koltukta, çocuk güvenlik koltukları ikinci sıradayken bile, üçüncü sıraya daha kolay erişim için 60/40 oranında katlama özelliği sağlar. Bununla birlikte tek dokunuşla açma özelliği de bulunur.


Son Dönemlerin En İyi 3 SUV ve Crossover Araçları


WhatsApp Viber call