2021 Toyota GR Supra 3.0 Premium İncelemesi

Dördüncü nesil Toyota Supra, uzun süre otomotiv tutkunlarının gönlünde özel bir yere sahip olacak araçlardan birisi olarak karşımıza çıkmıştı. Toyota, önceki nesil Supra modelinde, iyi bir spor otomobil etkisi yaratmayı başarabilmişti. BMW ve Toyota kurdukları işbirliği sayesinde, bu beşinci nesil yeni Supra modelinde de çoğu spor araba tutkununu kendisine hayran bırakabilmeyi başarmış. 2021 model yılı için, beygir gücünde artık arkadan çekişli kurulumu sayesinde 365 lb-ft tork pompalayabiliyor.

Uzun alüminyum kapaklı kaputunun altında esas olarak BMW tarafından tasarlanan parçaları kullanmasına rağmen oldukça ilgi çekici bir model. Bu Alman BMW mühendisliği harikası, 3.0 litrelik turbo şarjlı sıralı 6 silindirli motorundan daha fazla beygir gücü üretiyor. Güç, hızlı vites değiştiren bir ZF 8 vitesli otomatik şanzıman ve revize edilmiş ayar alan sınırlı kaymalı bir diferansiyel aracılığıyla gönderiliyor. Bu noktada gerçekçi olalım, GR Supra belirtilen 382 beygir gücünden çok daha fazlasına sahip. Bunun sebebi ise araç dinamosunun bunu destekleyebilecek şekilde tasarlanmış olmasıdır.

GR Supra 3.0 Modelinin Yeni ÖzellikleriPeki, yeni 2021 model yılı için yapılan değişiklikleri tamamlamak adına GR Supra'da hangi özellikler revize edilmiş? İlk olarak, yaklaşık 3.400 poundluk ağırlığını, yola daha fazla bağlı hissettiren revize edilmiş direksiyon ve süspansiyonlarla desteklemiş. Bu sebeple de araç arka kısımda biraz daha fazla çömelmiş gibi görünüyor. Son olarak, 255 beygir gücü ve 295 lb-ft tork üreten eski modeline göre, Supra 3.0 artık daha güçlü. Supra 3.0, stabil arkadaşından neredeyse fark edilmeyen bir görünüme sahip. Daha küçük turbo şarjlı 4 silindirli bir motora sahip bir Supra 2.0 kaplaması var.

2021 GR Supra bol miktarda BMW donanımına sahip. Aslında bu durum, en yeni iDrive bilgi-eğlence sisteminin yanıt verme hızının sağladığı kontrol fazlalığı düşünüldüğünde hiç de kötü bir şey değil. Supra 3.0 modelinin stili ise kimilerine göre tartışmalı. Parlak bir renge veya siyaha boyandığında ise stil daha orijinal bir görünüm kazanabiliyor.

GR Supra 3.0 Modelinin AvantajlarıSupra 3.0, 400 beygir gücüne yakın olmasına rağmen manuel şanzımana sahip değil. Sunduğu birçok olanak ve beklenen tüm aktif güvenlik ekipmanı ile birlikte sunduğu performans, sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Şeritten ayrılma uyarısı & direksiyon yardımı
  • Ön çarpışma uyarısı & acil durum freni
  • Kör nokta monitörü
  • Arka çapraz trafik uyarısı
  • Tam hızlı dinamik radar hız sabitleyici

Biraz daha zaman verilirse yeni Supra, harika bir model olarak görülecektir. Spor otomobil fiyatları daha genç nüfus için aşırı ve ulaşılmaz hale gelmiş durumda. Buna rağmen Supra, ağır BMW etkisine karşın, saygın bir performans ve umut verici Toyota güvenilirliği sunuyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında, zamanla daha da fazla ilgi çekici hale geleceği öngörülebilir.

WhatsApp Viber call